Televízie JOJ a Prima nakrúcajú nový spoločný seriál Vytoč môjho agenta, ktorý sľubuje brilantne obsadenú dramedy

Medzinárodnými cenami ovenčený populárny seriál Call my agent bude mať česko-slovenskú verziu! Adaptáciu úspešnej francúzskej série v týchto dňoch natáčajú dve televízne skupiny pre svoje TV stanice a seriál bude tiež dostupný na ich streamovacích VOD platformách JOJ play a Prima+.

Čo nevieme o hercoch, ale oni a ich hereckí agenti zažívajú každý deň? Seriál Vytoč môjho agenta rozpráva komediálne príbehy z kastingovej agentúry. V nej je každý deň plný práce a ľudských nástrah: snaha uspokojiť náročné potreby hereckých hviezd, neustály boj s konkurenciou, komplikované osobné vzťahy, ktoré sa často prelínajú s pracovnými záležitosťami - to všetko musí agentúrny tím zvládnuť a obstáť každý deň v boji, ktorý prináša mnoho absurdných a komických situácií, ako aj dojímavé momenty a skutočné ľudské drámy. Jedinečnosť celého projektu dopĺňa veľmi zábavný model, v ktorom hrajú sami seba herecké hviezdy reprezentované agentúrou.


Hlavné postavy agentov kastingovej agentúry hrajú Kryštof Hádek, Tomáš Maštalír, Martha Issová a Zuzana Kronerová. Samých seba, teda hercov v agentúre, stvárnia Klára Issová, Iva Janžurová, Sabina Remundová, Zlata Adamovská, Taťjana Medvecká, Táňa Pauhofová, Jiří Langmajer, Gabriela Marcinková, Stanislav Majer, Juraj Loj, Bolek Polívka alebo Michal Dlouhý.


„Teším sa, že môžeme našim divákom priniesť mimoriadne žiadané spojenie najväčších hereckých hviezd Česka a Slovenska, a to v jednom z najlepších seriálových námetov súčasnosti. Osemdielna dramedy Vytoč môjho agenta nás prostredníctvom skvelých scenárov a brilantného obsadenia zavedie do málo poznaného zákulisia kastingovej agentúry a odhalí mnohé úskalia hereckého remesla, ktoré sú pred divákmi skryté," uviedol generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega.

Česko-slovenská adaptácia Call My Agent je postavená na brilantom obsadení, skvelej réžii a perfektnom scenári, rovnako ako jej francúzsky náprotivok, ktorý nazbieral množstvo ocenení a desiatky nominácií po celom svete - získal Glóbusy za najlepší televízny film a najlepšieho herca, má Emmy za najlepšiu komédiu a množstvo medzinárodných cien filmových a televíznych kritikov.


„Vo Francúzsku je Call my agent bezkonkurenčným hitom, získal množstvo prestížnych ocenení a o jeho kvalite svedčí aj fakt, že seriál s pôvodným francúzskym názvom Dix Pour Cent sa momentálne adaptuje do dvadsiatich krajín sveta. Každá krajina berie do úvahy svoju vlastnú realitu. To isté platí aj pre našu česko-slovenskú adaptáciu, v ktorej sa nám podarilo získať tých najlepších, ale aj najvyťaženejších českých a slovenských hercov súčasnosti," hovorí výrobná riaditeľka skupiny Prima Lucia Kršáková.


Hereckou špičkou obsadený osemdielny seriál Vytoč môjho agenta vzniká v réžii Michala Blaška a Jakuba Machalu. Kreatívnu dramaturgiu má v rukách režisérka Alice Nellis a projekt produkuje spoločnosť NOW Productions, s.r.o. producenta Gordona Lovitta.


„Filmové prostredie a hercov poznám z trochu inej stránky ako priemerný divák a o to viac sa mi páči koncept, v ktorom sa môžem podeliť o svoje ľudské skúsenosti zo zákulisia. Calll My Agent dáva divákovi možnosť zažiť hercov nielen ako postavy, ale ako krehkých a často veľmi protichodných a emocionálnych ľudí. K hercom sa dostávame z inej strany cez kastingovú agentúru, kde ešte nestoja pred kamerou alebo vo svetle reflektorov, ale kde bojujú o prácu a musia riešiť zložité umelecké, ale hlavne ľudské situácie, ktoré sú blízke každému z nás," hovorí Alice Nellis, ktorá stojí za dramaturgickým konceptom česko-slovenskej adaptácie.

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram