Televízia JOJ dnes oslavuje 21. narodeniny!

TV JOJ má za sebou úspešný rok, v ktorom bola lídrom slovenského trhu v hlavnom vysielacom čase v rámci univerzálneho publika. Svojim divákom ponúka bohatý a žánrovo pestrý program a historicky najviac vlastnej seriálovej tvorby. Okrem obľúbených programových stálic zaradila aj vlani do vysielania mnohé premiérové novinky, ktoré sa stali novými populárnymi hitmi.

„Ďakujem našim divákom za 21 rokov priazne a dôvery, ktorá nám dodáva motiváciu púšťať sa do čoraz väčších televíznych výziev. TV JOJ počas dvoch dekád na slovenskom trhu prekonala mnoho historických míľnikov a vďaka autentickej chuti tvoriť je dnes autorským seriálovým lídrom, ktorý svojou kvalitou oslovuje zahraničných partnerov. Som hrdý, že JOJka tretiu dekádu svojej existencie otvorila symbolicky najsledovanejším seriálom vo svojej histórii, ktorý bol len prvým z rekordného množstva pôvodných projektov pripravovaných do vysielania,“ hovorí Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.


V roku 2022 oslávila televízia JOJ dve desaťročia na mediálnom trhu, do ktorého vniesla dynamiku, originalitu, nastolila nové trendy, pričom dnes je jeho pevnou súčasťou - ako overený partner v životoch divákov či obchodných partnerov, na ceste k nim.
TV JOJ patrí do portfólia aktuálne najväčšej mediálnej skupiny na Slovensku. Rok 2022 bol napriek celospoločenskej kríze pre JOJ plodný, skupina rástla a na trh priniesla nové stanice – okrem JOJ Šport spustila tiež vlastnú spravodajskú televíziu JOJ 24, v ktorej naplno využila spravodajskú silu televízie JOJ a ešte posilnila redakčný tím.

JOJ je vysielateľom a tvorcom, pre ktorého divák ani obsah nekončí na krivke sledovanosti. Samotný claim JOJky „S vami” vyjadruje, že televízia považuje za najdôležitejšie budovanie vzťahu so svojimi divákmi.


Podľa aktuálnej rozsiahlej Brand Study (november-december 2022) podľa respondentov TV JOJ prináša aktuálne témy, je rodinná, moderná a zábavná, každý si zjej programu vyberie to svoje, rýchlo informuje, má dobrých moderátorov, je dynamická, zaujímavá a ľudia si pri nej oddýchnu, lebo okrem informácií a zábavy im poskytuje aj relax. JOJ tiež podľa divákov „spolupracuje s kvalitnými hercami, investuje so svojho programu a má pôsobivé upútavky.“
Lojálni diváci JOJky zároveň patria medzi technologicky najvyspelejších Slovákov a používateľov sociálnych sietí a internetu. Aj preto televízia ponúka na týchto platformách exkluzívny obsah a overené informácie. A preto tiež v apríli 2022 uviedla na trh svoju vlastnú streamovaciu službu JOJ play.


JOJ dala vlani zelenú ešte väčšiemu počtu slovenských autorských námetov, ktoré vzbudzujú stále väčší záujem o koprodukčnú spoluprácu aj v zahraničí. Uplynulý rok bol navyše jedným z programovo najstabilnejších a priniesol celoročne úspešné seriály. Vyvrcholením bol štart nového roka a teda dovŕšenie 21. roku existencie TV JOJ, ktorý oslávila naozaj veľkolepo – vysielaním najsledovanejšieho seriálu vo svojej histórii.


Okrem megahitu Iveta boli medzi jej najsledovanejšími programami uplynulého roka divácky mimoriadne obľúbené seriály Nemocnica aHranica, každodenné spravodajské piliere Noviny TV JOJ, Krimi, Šport aNajlepšie počasie, úspešné premiérové partnerské filmy Krakonošovo tajomstvo a Šťastný nový rok 2: Dobro došli, show programy s dlhoročnou tradíciou Česko Slovensko má talent a V siedmom nebi, ale aj podvečerné hity – Bez servítky počas pracovných dní a Nové bývanie cez víkend. Do rebríčka TOP 21 programov sa vo februári ešte stihla dostať aj aktuálne najnovšia komediálna kriminálka Einstein.

TOP 21 relácií TV JOJ v 21. roku jej vysielania

TOP 21 relácií TV JOJ za obdobie 1. 3. 2022 - 27. 2. 2023, Live + TS 0-3, CS 12+, zoradené podľa Rtg (000), bez opakovania. Zdroj: PMT/KANTAR SLOVAKIA

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram