Prichádza JOJ Svet – slovenská dokumentárna stanica

Najväčšia mediálna skupina JOJ Group predstavuje svoju najnovšiu TV, už deviatu slovenskú stanicu a celkovo štrnástu televíziu vo svojom portfóliu, ktorej vysielanie odštartuje v lete 2023.

JOJ Svet prinesie najlepšie a najnovšie dokumenty z celého sveta v slovenskom jazyku. Ponúkne bohatý výber pôvodných slovenských aj partnerských medzinárodných dokumentov od renomovaných domácich a zahraničných tvorcov.

Tematická stanica s dokumentárnym zameraním (tzv. factual entertainment) bude dostupná slovenským domácnostiam – predplatiteľom jednotlivých satelitných, káblových, IPTV a OTT operátorov. JOJ Svet bude tiež súčasťou streamovacej platformy JOJ play - v balíku Premium budú dostupné všetky dokumenty.

"Som hrdý, že práve televízia JOJ obohatí programovú ponuku o divácky žiadaný dokumentárny kanál, ktorý prinesie široké spektrum žánrov, priestor pre domácich tvorcov aj očakávanú pridanú hodnotu v podobe náučných programov," uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.

JOJ Svet bude vysielaná len na slovenskom trhu a v programe ponúkne slovensky komentované najnovšie dokumenty s najrôznejším tematickým zameraním, ktorých rok výroby nebude starší ako 2014.

Z ponuky najnovšej stanice si vyberie naozaj každý – diváci všetkých vekových kategórií a s rôznymi záujmami či záľubami – od prírody a zvieratá cez históriu, politiku, spoločenské vedy, astronómiu a vesmír až po minulé aj súčasné trendy a pohľady nielen do dejín, ale aj do budúcnosti, a to z rôznych pohľadov, ktoré nás, ľudstvo, zaujímajú, poúčajú, a zároveň posúvajú vpred. Zároveň už dnes JOJ vyrába v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými tvorcami svoje vlastné dokumentárne série, ktoré exkluzívne predstaví divákom televízie JOJ Svet.


„JOJ Svet je výzva, v ktorej sa ukrýva odhodlanie ukázať celému Slovensku celý svet. Svet fascinujúci, inšpiratívny, krásny napriek všetkému, čo mu robíme. Verím, že JOJ Svet bude zmysluplnou televíznou stanicou, ktorá prinesie radosť, pohodu, oddych, informácie, možno niekomu nový pohľad, nové fakty.


Veľmi sa na tento proces teším a v neposlednom rade si vážim dôveru, ktorú som od vedenia televízie JOJ dostala. Osobne ma láka spolupráca a podpora slovenskej dokumentárnej tvorby, či už spolupráca s významnými menami slovenského dokumentu, alebo so študentmi, ktorých tvorba si zaslúži pozornosť,“ hovorí Martina Cyprichová, šéfka pripravovanej stanice JOJ Svet.

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram