Mimoriadne celodenné vysielanie k výročiu vojny na Ukrajine

V piatok 24. februára si pripomenieme prvé výročie začiatku ruskej agresie na Ukrajine – téme sa bude venovať televízia JOJ 24 od skorých ranných hodín v celodennom vysielaní a TV JOJ vo svojich spravodajských reláciách.

zdroj: unsplash.com

V Ranných novinách sa diváci v deň výročia začiatku ruskej agresie na Ukrajine dozvedia o všetkých kľúčových momentoch vojny, ďalšom vývoji a o tom, ako vojna ovplyvnila Slovensko a svet.

Porozprávame sa s expertom na vnútornú a zahraničnú politiku Pavlom Demešom, s generálom vo výslužbe Pavlom Mackom, aj s europoslancom Michalom Wiezikom. Rozprávať sa budeme tiež s reportérkou Marikou Dulaiovou a Ukrajinkou Anitou Shukal, ktoré spolu s TV JOJ zorganizovali zbierku a v šiestich kamiónoch dodali Ukrajine viac ako 48-ton humanitárnej pomoci.


V Ranných novinách privítame taktiež organizátorov benefičného podujatia Slovensko pre Ukrajinu, z ktorého bude televízia JOJ 24 v priebehu celého dňa prinášať živé vstupy priamo spred Starej tržnice v Bratislave.


Celodenným mimoriadnym vysielaním JOJ 24 budú od 9:00 hod. sprevádzať moderátori Lenka Ježová, Braňo Ciberej a Andrea Pálffy Belányiová. V pravidelných živých vstupoch sa budú priamo v mieste konfliktu spájať s reportérkou Katarínou Kleknerovou, ktorá o situácii na Ukrajine informuje od začiatku vojny. Výsledkom je aj exkluzívny dokument Kataríny Kleknerovej „…s jedným kufrom“, ktorý na JOJ 24 odvysielame o 12:30 hod. a 17:30 hod.


O 11:00 hod. budeme v Štúdiu 24 diskutovať so štátnym tajomníkom ministerstva zahraničných vecí a EZ SR Andrejom Stančíkom o Ukrajine a perspektíve jej členstva v EÚ. O 13:00 hod. sa bude redaktor Martin Kovalík rozprávať o aktuálnej situácii s Danielom Zmekom, náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR.

O 15:00 hod. v Štúdiu 24 privítame veľvyslancov Nórska, Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, ktorí budú diskutovať o diplomatických riešeniach vojny Ruska proti Ukrajine. O 16:00 hod. sa o príčinách vzniku konfliktu, o aktuálnom vývoji bojov aj o vyhliadkach do najbližších mesiacov porozprávame s Jiřím Šedivým, bývalým náčelníkom Generálneho štábu Armády ČR, s historikom a publicistom Jurajom Krížom a s generálom Pavlom Mackom.

O 20:15 hod., priamo po Novinách TV JOJ, odvysielame na spravodajskej televízii Mimoriadne Analýzy 24, v ktorých sa bude Peter Petrus rozprávať o obnove Ukrajiny s Marošom Šefčovičom, podpredsedom Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad. V druhej časti relácie Lenka Ježová privíta Ivana Korčoka, bývalého ministra zahraničných vecí a EK SR, aby spolu divákom priblížili, čo sa na Slovensku dialo po začatí ruskej invázie.

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram