Marcel Grega: JOJ Svet plánujeme otvoriť aj pre zadávateľov reklamy

„JOJ Group má v portfóliu najväčší počet televíznych staníc, JOJ Svet je už štrnástou. Dovoľuje nám to pokryť suverénne najrôznorodejšie cieľové skupiny na televíznom trhu a zadávateľom uľahčiť cielenie ich kampaní,“ hovorí v rozhovore pre Stratégie generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega.

Marcel Grega

V polovici augusta ste spustili novú TV stanicu JOJ Svet. Pôjde o celodenné vysielanie alebo budete dokumentárny obsah vysielať len počas určitých hodín?

JOJ Svet ponúkne nepretržité celodenné vysielanie, 24 hodín, 7 dní v týždni.


Aký program ste pre divákov prichystali? 

Na rozdiel od našich tematických kanálov CS History alebo CS Mystery pokryjeme novou televíziou JOJ Svet všetky dokumentárne žánre. Program tak bude prispôsobený širokej skupine divákov vyhľadávajúcich cestopisy či prírodopisy, zaujímajúcich sa o architektúru, vedu, vesmír alebo dejiny, ale tiež o pohľad na súčasné trendy i budúcnosť. Špecifikom novej televízie JOJ Svet bude autorská tvorba. Do vysielania uvedieme niekoľko domácich či koprodukčných dokumentárnych filmov a seriálov, na ktorých už momentálne s tvorcami pracujeme.


Budú v rámci vysielania aj moderované relácie ako napríklad relácia moderátora TV JOJ Jána Mečiara, ktorý pripravuje reláciu Spektrum v spravodajskej televízii JOJ 24?

Televízia JOJ Svet bude plne venovaná dokumentom. Obľúbené moderované relácie Svet 24 s najnovšími zaujímavosťami zo sveta, ako aj Spektrum Jána Mečiara, za ktoré prednedávnom udelila Slovenská akadémia vied nášmu moderátorovi ocenenie v oblasti popularizácii vedy, ostávajú na obrazovke JOJ 24 každú sobotu a nedeľu o 18:00.


Aké žánre budete preferovať pri vlastnej tvorbe? 

Platí rovnaký kľúč, ako pri profilovaní celej stanice. Tím tvorcov JOJ Svet sa momentálne podieľa na niekoľkých zahraničných a domácich cykloch rôzneho žánru - príkladom je pripravovaný projekt Hitlerove tajné misie či séria Alien´s Files. JOJka sa zároveň už dlhé roky podieľa aj na vzniku série dokumentov našej oceňovanej redaktorky Veroniky Homolovej Tóthovej, ktorá len vlani predstavila dva nové dokumentárne filmy venujúce sa atentátu na ríšskeho protektora Reinharda Heydricha, jeho pozadiu a následkom odbojového činu Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša.Vo vašej spravodajskej stanici JOJ 24 sa dobre uchytili podcasty. Plánujete niečo podobné zapracovať do vysielacej štruktúry JOJ Svet?

Vnímame, že to, čo divákom dlhodobo na obrazovke chýba, sú dokumenty v slovenčine. Na tie sa v tejto chvíli sústredíme. Podcasty aj naďalej ostávajú dominantou značky spravodajskej televízie JOJ 24, ktorá ich ponuku pravidelne rozširuje - či už ide o Veronikin podcast JOJ History, podcast o zdravom životnom štýle s Ivetou Malachovskou a Ladislavom Kuželom LeKár a IMunita alebo najnovší prírastok Na nervy o psychickom zdraví. Pokiaľ sa však pre tento typ programu otvorí nový priestor, máme pripravené kompletné zázemie na jeho pokrytie.


Bude JOJ Svet súčasťou peoplemetrového merania? Na aké čísla sledovanosti by ste sa chceli dostať napríklad do roka od spustenia? 

Áno, novú televíziu JOJ Svet plánujeme otvoriť aj pre zadávateľov reklamy a bude tak zaradená do oficiálneho merania sledovanosti. Postupom času bude zahrnutá v bundli našich ostatných staníc, úspech tak budeme vyhodnocovať v širšom kontexte.


Aké plány máte s reklamou? Majú zadávatelia záujem o tento formát? 

JOJ Group má v ponuke najväčší počet televíznych staníc, JOJ Svet je v našom portfóliu už štrnástou. Dovoľuje nám to pokryť suverénne najrôznorodejšie cieľové skupiny na televíznom trhu a zadávateľom uľahčiť cielenie ich kampaní. JOJ Svet otvorí priestor aj pre špecifický typ diváka, ktorý doposiaľ hľadal program napríklad na zahraničných staniciach, čo, verím, práve naši klienti ocenia.


Plánujete program zo stanice JOJ Svet prepájať aj s inými kanálmi ako sú online sociálne siete, či streaming?

Všetky dokumentárne tituly z vysielania JOJ Svet budú dostupné aj v sekcii Premium na našej streamovacej platforme JOJ play. Rovnako na nej sprístupníme živé vysielanie stanice. Pre divákov, ktorí budú vysielanie JOJ Svet hľadať klasickou formou, bude televízia postupne zaraďovaná do ponuky slovenských operátorov - k dispozícii bude predplatiteľom jednotlivých satelitných, káblových, IPTV a OTT služieb.


zdroj: strategie.sk

objavte viac B2B rozhovorov

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram