Hokej je na JOJke!

„Distribúcia televízneho obsahu je náročný proces, preto je doň, aj okolo hokejových MS, u nás zapojené veľké množstvo ľudí,“ hovorí Roman Neuschl, šéf televízie JOJ Šport a riaditeľ nových médií JOJ Group.

Na obrazovkách TV staníc mediálnej skupiny JOJ Group už o pár dní premiérovo odvysielate majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Prípravy sú zrejme veľmi stresujúce, dokážete ešte spávať?

Spávam zatiaľ dobre, ďakujem za opýtanie. Z hľadiska kumulácie pracovných aktivít sa aktuálne azda všetci cítime ako zamestnanci v logistike. Prípravy na svetový šampionát sme však riešili riadne v predstihu, už počas viacerých hokejových súťaží, ktoré sme túto sezónu divákom na obrazovkách JOJ Športu ponúkli. Máme za sebou dlhé a náročné play-off Tipos Extraligy, produkovali sme, ako každý rok, play-off Slovenskej hokejovej ligy a na prelome apríla a mája sme energiu cielili aj na dorastenecké majstrovstvá sveta do 18 rokov. Počas celého tohto obdobia sme, samozrejme, dolaďovali aj procesy spojené s vysielaním majstrovstiev sveta v Česku. Nie je to len o rozdeľovaní komentátorov, moderátorov a technických tímov. Ide najmä o manažovanie veľkého počtu ľudí v relatívne krátkom časovom období.

Ako sa vlastne rodil nápad odvysielať majstrovstvá sveta? Viete popísať proces, ktorý vás doviedol ku získaniu licenčných práv?
V prvom rade je dôležité povedať, že ide o dlhodobý cieľavedomý proces. Nie je to tak, že by sa hokej zo dňa na deň, z roka na rok objavil na našich obrazovkách. Keď sa započali rokovania s držiteľmi licenčných práv, dodávali sme im komplexné marketingové analýzy, motívy a stratégiu, akou by sme hokej chceli vysielať. Mali sme záujem vstúpiť do slovenského hokeja s tým, aby sme vysielali celú základňu nášho hokeja. Od začiatku bolo našou víziou koncepčnou prácou mediálne zastrešiť slovenský hokej – od dorasteneckých a juniorských reprezentácií, nižších súťaží až po vrcholné podujatia. Túto víziu sme na pravidelných stretnutiach držiteľom práv odprezentovali a im sa to veľmi páčilo. Paralelne sme viedli rokovania aj so Slovenským zväzom ľadového hokeja a postupne sa snažili získať vysielacie práva aj na domáce súťaže. Hokejová sezóna preto dnes na obrazovkách JOJ Športu začína v auguste, kedy vysielame Hlinka-Gretzky Cup. Ide o prestížny medzinárodný turnaj hráčov do 18 rokov, ktorý je v hokejových kruhoch považovaný za dôležitejšie podujatie, ako svetový šampionát tejto vekovej kategórie. Taktiež sa nám podarilo obnoviť tradíciu Slovenského pohára, ktorý nesie naše meno a rozbieha sa koncom augusta. Pokračujeme Slovenskou hokejovou ligou, Tipos extraligou, na prelome rokov prinášame juniorský šampionát do 20 rokov a v časovom okne po konci play-off Extraligy a pred seniorskými svetovým šampionátom odvysielame majstrovstvá sveta do 18 rokov. Aby sa nezabudlo, priestor u nás dostáva aj ženský hokej. Tento rok sme odvysielali pre naše reprezentantky úspešné majstrovstvá sveta B-skupiny I. divízie, ktoré zverenkyne trénera Miroslava Mosnára ovládli a z 1. miesta postúpili späť do A-skupiny MS. Jednoducho povedané: „Hokej je na JOJke“.

Koľko ľudí sa bude u vás podieľať na výrobe a vysielaní MS?
Viac ako 100 ľudí. Len približne 90 ľudí bude v Ostrave zabezpečovať všetky súboje B-skupiny, v ktorej svoje zápasy odohrajú aj naši reprezentanti. Rozprávame sa nielen o zápasoch, ale aj o zápasových štúdiách. Ďalších zhruba 40 ľudí bude v Bratislave zabezpečovať pražskú A-skupinu. Do Prahy priamo vycestuje ďalšia osádka zložená z kameramanov, redaktorov a komentátorov.
Distribúcia obsahu je náročný proces, preto je do celého procesu zapojené takéto množstvo ľudí. Približne týždeň do začiatku šampionátu bude spustený aj web, kde ľudia nájdu všetky štatistiky a dôležité informácie z táborov jednotlivých reprezentačných výberov krajín, ktoré sa na šampionáte predstavia.

Prispôsobili ste aj vaše technické zázemie?
Na začiatku play-off Tipos Extraligy sme v našich bratislavských priestoroch spustili úplne nové športové štúdio. Verejnosťou bolo veľmi príjemne prijaté, za čo sme veľmi vďační. Toto štúdio bude technicky na 99 % totožné s tým, ktoré budeme mať postavené aj na zimnom štadióne v Ostrave.

Na aké osobnosti sa diváci môžu tešiť na vašich obrazovkách?
Našimi hosťami budú Branko Radivojevič, Peter Kudelka, Tomáš Surový, Jozef Stümpel, Michal Hudec, Rastislav Konečný, Rostislav Čada, Michal Handzuš či Vladimír Országh. Dohodnutí sú aj Ľubomír Sekeráš či Rastislav Staňa - to je skupina v Ostrave. Pražská skupina, ktorú budeme vysielať zo štúdia v Bratislave, bude mať hostí ako Richard Kapuš, Martin Chovan, Lukáš Kozák, Martin Kalináč a spolukomentátormi priamo v aréne v Prahe budú Jiří Tlustý, Peter Hamerlík či Ivan Majeský.


autor: Mirka Klempová

objavte viac B2B rozhovorov

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram