Unikátny seriál Slovania mieri do Ameriky

Slovensko-ukrajinský koprodukčný seriál Slovania nakrútený na Ukrajine si pripisuje ďalší úspech. Od budúceho týždňa ho uvidia aj diváci v Amerike. Je to prvýkrát, kedy bude vysielaný slovensko-ukrajinský seriál za oceánom.

Seriál Slovania nakrútila televízia JOJ v slovensko-ukrajinskej koprodukcii, v produkčnom trojlístku spoločností Wandal Production, European Partnership Media Group a Slovenská produkčná. Tak veľkovýpravný seriál bol iba v slovenských podmienkach nerealizovateľný, no s podporou ukrajinského ministerstva kultúry sa ho podarilo nakrútiť vo svetovej kvalite.

Po tom, ako JOJ Group postúpila vysielacie práva na výpravný seriál Slovania platforme HBO Max, prichádza ďalšia dobrá správa. Seriál si budú môcť americkí diváci pozrieť v ponuke streamovacích služieb Amazon FreeVee, Tubi a The Roku Channel od 8. novembra. Je to historický moment pre seriál slovenskoukrajinskej produkcie, zatiaľ sa to podarilo len Slovanom.

„Je to prvý seriál u nás, ktorý mapuje obdobie Slovanov tak hlboko do minulosti a okrem toho je veľmi dobre napísaný. Mix všetkých týchto atribútov spolu s filmovou produkciou a kvalitou prevedenia z nášho seriálu robí veľmi žiadanýprodukt. Seriál Slovania od začiatku vzbudzoval veľkú pozornosť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí a som veľmi rád, že prekročil naše hranice až do Ameriky,“ povedal Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

„Som šťastná, že sú to práve Slovania, ktorým sa ako prvému slovenskému seriálu podarilo dostať na americký trh. Je to pre nás veľká satisfakcia a odmena za našu prácu,“ hovorí producentka Wanda Adamík Hrycová.


Pre slovenských divákov je seriál Slovania stále dostupný na JOJ PLAY.

O práva na seriál Slovania majú záujem aj ďalšie streamovacie služby a sú predmetom rokovania vo viacerých európskych krajinách. JOJ Group tak pokračuje v úspešnom predaji vlastnej produkcie do zahraničia, pričom v posledných rokoch mal o ňu záujem nielen krajiny z Európy a Blízkeho východu, ale aj z Latinskej Ameriky.

O seriáli


Napínavý dobrodružný príbeh sa odohráva v 7. storočí nášho letopočtu, v čase pred spojením slovanských kmeňov. Hradiská Veľký stôl a Furnau v Karpatskej kotline majú dobré susedské vzťahy, príchod plieniacich kočovných kmeňov Avarov však pre všetkých znamená začiatok boja. Tento dvanásťdielny slovensko-ukrajinský seriál Slovania, ktorý sa nakrúcal v Žytomyri a v jeho okolí neďaleko Kyjeva, je fiktívnou rekonštrukciou historicko-dobrodružného príbehu.

Réžia: Peter Bebjak, Michal Blaško, Serhi Sanin
Producent: Wandal Production, European Partnership Media Group a Slovenská produkčná
Hrajú: Polina Nosykhina, Juraj Loj, Tomáš Maštalír, Jana Kvantíková, Dušan Cinkota, Zuzana Fialová, Aleksey Tritenko, Oleksandr Mavrits, Richard Autner, Andrej Hryc a ďalší.

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram