Vianočná rozprávka Krakonokošove tajomstvo ožíva

Televízia JOJ pripravuje v koprodukcii s Českou televíziou a spoločnosťou DNA Production vianočnú rozprávku Krakonošove tajomstvo, na ktorú sa môžu diváci tešiť už v tomto roku.

Po úspešnej spolupráci s Českou televíziou na minisérii Ultimátum, prichádza ďalšia zaujímavá koprodukcia. Tentokrát ponúkne televízia JOJ svojim divákom pôvodnú vianočnú rozprávku Krakonošove tajomstvo v réžii Petra Bebjaka. Pre televíziu JOJ je to vôbec prvá pôvodná vianočná rozprávka, ktorú odvysiela počas svojho dvadsaťročného pôsobenia na trhu. Zárukou kvality je nielen réžia Petra Bebjaka, ale aj tvorivý tím, ktorý sa na rozprávke podieľa, napríklad oceňovaný kameraman Martin Žiaran, ktorý spolu s Petrom Bebjakom spolupracoval aj na JOJkárskom výpravnom seriáli Slovania. Vianočná rozprávka sľubuje aj skvelé herecké obsadenie. Slovenská strana je v rozprávke zastúpená stálicou televízie JOJ - vynikajúcou herečkou Dianou Mórovou, diváci uvidia herečku Dominiku Morávkovú, ktorú poznajú napríklad aj zo seriálu Divoké kone, či výnimočného herca Martina Hubu.

„Krakonošove tajomstvo má v sebe všetko – akciu, napätie, ale aj humor, detektívnu zápletku, trocha mágie, ale aj príbeh lásky. Zároveň je táto rozprávka krásna aj vizuálne, či už hovoríme o kostýmoch, maskách alebo exteriéroch, kde nakrúcame a podarilo sa nám dať dokopy hercov, vďaka ktorým osudy postáv skutočne ožili. Pre mňa je dobrý príbeh ten, ktorý vo vás zanechá takú emóciu, akú ste v ňom hľadali. Budem preto veľmi rád, ak si z našej rozprávky odnesiete práve ten kúzelný a zábavný pocit," hovorí Peter Bebjak, režisér rozprávky.

„Teším sa, že po projektoch Svet pod hlavou či Ultimátum prehlbujeme s Českou televíziou vzájomnú spoluprácu a našim divákom už tieto Vianoce prinesieme úplne novú pôvodnú rozprávku, ktorá bude vôbec prvou svojho druhu na obrazovke TV JOJ. Som presvedčený, že spojenie jedného z najoceňovanejších slovenských režisérov a príbehu o preslávenej mýtickej postave Krakonoša bude jednou z udalostí tohtoročných vianočných sviatkov,“ uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.

Barbara Johnsonová, kreatívna producentka Českej televízie povedala o pripravovanej rozprávke: „Rozporuplná a tajomná postava Krakonoša patrí k najzaujímavejším hrdinom našich povestí a rozprávok. Ľudia si o tomto vládcovi a ochrancovi Krkonôš a tamojších pokladov rozprávajú už niekoľko storočí a kníh o ňom sú desiatky, možno stovky. Ani vedci sa však nevedia zhodnúť na tom, kto vlastne Krakonoš je a kde sa vzal. Náš príbeh prináša jednu z možných odpovedí na túto večnú otázku… Kľúč k záhade sa skrýva v starom obraze a príbehu, ktorý siaha hlboko do minulosti. V rozprávke nemôže chýbať ani láska, obzvlášť tá pravá, schopná obetovať svoje šťastie pre šťastie milovanej bytosti. A pretože sme v Krkonošiach, sú tu aj poklady ukryté hlboko v horách, ku ktorým vedú tajné cesty a ktoré mnohým nedávajú spávať.“

O filme

Do zámku na úpätí Krkonôš prichádza nový majiteľ, urodzený pán Štefan so svojou krásnou snúbenicou, komtesou Blankou. Sprevádza ich aj Štefanov mladší a o to chudobnejší brat Adam. Do cesty sa im pripletie odvážna Liduška s bratom Honzíkom, ktorej Adam pomôže v núdzi a ona sa doňho zamiluje. V mestečku pod horami je ešte jeden nový hosť, zberateľ povestí Pravoslav Jiráček s túžbou vyvrátiť existenciu Krakonoša. Príbeh o láske pravej a nepravej, o pokladoch ktoré šťastie nenosia, ale hlavne o záhadnom Krakonošovi, ktorý stráži tajomstvá hôr pred chamtivými ľuďmi a poctivých ľudí pred chorobami a darebákmi, prináša nová vianočná rozprávka Krakonošove tajomstvo.

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram