Televízia JOJ Šport oslavuje 2. narodeniny!

Televízia JOJ Šport spustila svoje vysielanie 6. októbra 2021. V porovnaní s úvodnou vysielacou sezónou priniesla vo svojom druhom roku existencie športovým divákom o 31% viac priamych prenosov z domácich, ale aj medzinárodných podujatí prioritne zameraných na slovenských športovcov.

Za prvý rok existencie JOJ Šport odvysielal v rámci vlastnej produkcie 374 zápasov, druhý rok to bolo už 599 športových podujatí. Čo sa akvizícií týka, prvý rok športovému divákovi JOJ Šport priniesol približne 600 prenosov, a aj tu prišlo k nárastu. Druhú vysielaciu sezónu JOJ Šport zo zahraničnej výroby prebral a odvysielal 998 športových prenosov.

Základným pilierom vysielania je hokej a alpské lyžovanie. V rámci hokeja televízia JOJ Šport v uplynulej sezóne odvysielala 131 zápasov, z ktorých bola väčšina zo Slovenskej hokejovej ligy (SHL) a zápasov slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Toto číslo sa k budúcemu roku opäť navýši, keďže do portfólia televízie pribudla nielen Tipos extraliga, ale aj prípravné zápasy, turnaje, majstrovstvá sveta slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov a seniorský šampionát, ktorý sa túto sezónu uskutoční vČesku. Okrem lineárneho vysielania Tipos extraligy majú hokejoví fanúšikovia od tejto sezóny aj jedinečnú možnosť sledovať všetky zápasy z každého kola na streamovacej platforme JOJ play.

Dôležitou súčasťou vysielacej štruktúry je taktiež alpské lyžovanie. Aj túto zimnú sezónu si diváci na JOJ Šport budú môcť pozrieť všetky podujatia pod záštitou Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) s výnimkou Rakúska. Priaznivci zimných športov sa od novembra môžu naplno tešiť na výkony našich reprezentantov – Petry Vlhovej, bratov Žampovcov, či snowboardistov Samuela Jaroša a Klaudie Medlovej.

Programovú štruktúru podujatí na JOJ Športe dopĺňa najmä futbal, volejbal, basketbal a vodný slalom. Diváci na obrazovkách počas uplynulej sezóny mohli opäť vidieť aj tenisový Davisov pohár a Pohár Billie Jean Kingovej, svetovú atletiku, bedminton, triatlon, americký futbal a mnoho ďalšieho.

Od tejto sezóny sa môžu tešiť na nové akvizície v podobe krasokorčuľovania a curlingu. Pevnou súčasťou JOJ Športu je aj publicistická relácia „V pozadí úspechu“, kde moderátori vyspovedali nespočetné množstvo športovcov avýznamných osobnostní zo sveta domáceho a zahraničného športu. Diváci nájdu na JOJ Šport aj každodenné športové spravodajstvo a pravidelné reportáže z najrôznejších amatérskych športových podujatí organizovaných na Slovensku.

Ďakujeme vám za priazeň!

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram