Televízia JOJ 24 oslavuje prvé narodeniny!

Spravodajská televízia JOJ 24 začala vysielať 2. októbra 2022 ako ôsma slovenská stanica z portfólia JOJ Group. Ponúka najviac živého vysielania, ale aj spravodajsko-publicistické a diskusné relácie, či podcasty. Za prvý rok jej vysielania naplnila svoju filozofiu, ktorej sa chce držať aj naďalej – prinášať divákom plnohodnotné, aktuálne a objektívne spravodajstvo.

Televízia JOJ 24 má za sebou prvý rok vysielania. Stabilnými piliermi vysielacej štruktúry sú najmä spravodajské bloky vysielané naživo po celý deň, ale aj tlačové konferencie, či relácie, ktoré si diváci obľúbili. Sú nimi napríklad Analýzy 24, ktoré JOJ 24 vysiela každý pracovný deň
o 18:00, kedy si moderátori Peter Petrus, Lenka Ježová, Lucia Stráňavová, Barbora Jánošová pozývajú do štúdia relevantných hostí z rôznych oblastí spoločenského i politického života.

Utorok o 18:00 patrí relácii Analýzy Na hrane, ktoré moderuje Jana Krescanko Dibáková. Relácia ponúka priestor analytikom, odborníkom, ale napríklad aj politikom, ktorí nedostávajú priestor v diskusnom formáte Na hrane. Ten vysiela JOJ 24 naživo vo štvrtok, rovnako ako televízia JOJ,
o 21:50 a v repríze v piatok o 18:00.

Výnimočným spravodajským formátom sú aj Udalosti o 22:00, ktoré si neskoro večer diváci zapínajú, aby sa dozvedeli súhrn toho najdôležitejšieho, čo sa za celý deň udialo doma aj vo svete. Nechýba najširšie spravodajstvo zo športu a čerstvá predpoveď počasia na najbližší deň.

Aj cez víkend myslí JOJ 24 na svojich divákov. Okrem tradičných spravodajských blokov ponúka sobota reláciu 24 minút o 11:00, v ktorej Dárius Haraksin a Igor Klec prinášajú divákom prehľad najzásadnejších udalostí uplynulých dní v priebehu 24 minút.

V sobotu nahliadame do sveta zaujímavostí, netradičných príbehov a kuriozít na našej planéte s Hanou Zavřelovou Gallovou v relácii Svet 24 o 18:00 a po nej nasleduje unikátny formát
Regióny 24, kde reportéri Katarína Kováčiková a Pavol Čertík ponúkajú súhrn najlepších reportáží od našich regionálnych redaktorov.

Práve spravodajstvo televízie JOJ a JOJ 24 sa môže pochváliť najväčšou sieťou regionálnych redaktorov na Slovensku, a tiež najstabilnejším spravodajským tímom vôbec.

Zaujímavý celotýždňový program uzatvára nedeľná relácia Spektrum 24 o18:00, vktorej moderátor Ján Mečiar so svojimi hosťami uvádza divákov do fascinujúceho sveta vedy a techniky a predstavuje najnovšie svetové objavy, vedecké fakty aj zistenia, ktoré píšu dejiny.

Špeciálnou kapitolou spravodajskej televízie sú mimoriadne obľúbené podcasty. Vo vysielaní JOJ 24 diváci môžu nielen počuť, ale aj vidieť, napríklad podcasty JOJ Sme v kaviarni s komentátormi SME Petrom Tkačenkom a televízie JOJ Arpádom Soltészom, JOJ Zdravie s Marcelou Fuknovou, JOJ History s Veronikou Homolovou Tóthovou, Na hrane TV JOJ, OK podcast s Ondrejom Kandráčom, podcast LeKár a IMunita s moderátorkou Ivetou Malachovskou a docentom Ladislavom Kuželom, Na nervy s Nicol Richterovou, či podcast PRVÁ LIGA, ale aj ďalšie podcasty s redaktormi a moderátormi televízie – Alenou Stračiakovou, Júliou Zelenkovou, Máriou Dulaiovou, Jánom Mečiarom, Radom Ležovičom, Rasťom Striškom a ďalšími. Za uplynulý rok odvysielala spravodajská televízia JOJ 24 mnoho dôležitých momentov a udalostí.

„Myslím, že všetky veľké udalosti ako samosprávne voľby 2022, korunováciu Karola III., či pád vlády sme zvládli so cťou. Rovnako aj pokrývanie celej kampane parlamentných volieb. Mnohé veci sme robili prvýkrát. Teším sa, že sme ako prví priniesli veľké predvolebné debaty. Rekordný divácky úspech sme zaznamenali práve teraz, keď oslavujeme prvé výročie. Lepší darček sme si ani nemohli želať. V priebehu 24 hodín sme divákom priniesli neuveriteľných šesťdesiatpäť živých vstupov z celého Slovenska. Správnosť rozhodnutia volebnú noc vysielať nepretržite len podčiarkuje dvanásť živých rozhovorov v štúdiu. Volebný víkend ukázal, že naša práca má zmysel. Diváci si nás našli a oceňujú našu snahu mať informácie takpovediac na tanieri. Preto sa snažíme udržať jednoduchú filozofiu, že divák spravodajskej televízie chce vidieť spravodajstvo,“ hovorí šéfredaktor JOJ 24 Dárius Haraksin.

Televízia JOJ 24 vysiela presne rok aod začiatku svojho vysielania zaznamenala 139 víťazných večerov medzi konkurenčnými spravodajskými stanicami v obchodnej cieľovej skupine a 105 prvenstiev v hlavnom vysielacom čase v univerzálnej cieľovej skupine.

TOP 5 najsilnejších víťazných dní spravodajskej televízie JOJ 24 za uplynulý rok v prime time
v CS 12-54:


TOP 5 najsilnejších víťazných dní spravodajskej televízie JOJ 24 za uplynulý rok v prime time
v CS 12+:


Najsledovanejšie relácie televízie JOJ 24 v CS 12-54:Najsledovanejšie relácie televízie JOJ 24 v CS 12+:

Spravodajská televízia JOJ 24 sa od 1. augusta intenzívne venovala predčasným voľbám vo Veľkej encyklopédii Slovenska. Volebné vysielanie, v ktorom chcela JOJ 24 poskytnúť všetky dôležité informácie, ktoré diváci potrebovali vedieť, vyvrcholilo predvolebnými diskusiami. Tie priniesla JOJ 24 ako prvá spomedzi spravodajskej konkurencie.

Prvé tri diskusie s názvom Voľby 2023 – predvolebná debata sa uskutočnili vždy v nedeľu 3., 10. a 17. septembra na JOJ 24 o 20:10. Postupne sa predstavili politici zo 150. miest kandidátnych listín, ženy, ktoré sa 30. septembra uchádzali o voličské hlasy a nová generácia politikov.

Reláciou sprevádzali moderátori Jana Krescanko Dibáková a Jakub Prok. Volebné štúdiá pokračovali dvoma veľkými televíznymi diskusiami. V stredu 20. septembra sa predstavili lídri preferenčne slabších politických strán, vo štvrtok 21. septembra zase lídri s najväčšou prevdepodobnosťou zvoliteľnosti.

Spravodajská televízia JOJ 24 nielen vďaka Analýzam 24, do ktorej pozýva hostí zo spoločenskej i politickej oblasti, ale aj predvolebným debatám, dokázala, že je výborným a relevantným partnerom pre hostí a ich prezentáciu, ale aj pre divákov, ktorým ponúka tie najdôležitejšie informácie v čo najaktuálnejšom čase.


Prehľad sledovanosti predvolebného vysielania JOJ 24:

JOJ 24. Správy celý deň.
Oslavujeme S VAMI!

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram