Spravodajská televízia JOJ 24 pripravuje špeciálne vysielanie zamerané na voľby

Diskusie, prieskumy, volebné štúdiá i vzdelávanie. To všetko pripravuje spravodajská televízia JOJ 24 pre svojich divákov pred voľbami, ktoré sa budú konať 30. septembra 2023.

Už od 1. augusta ponúkne spravodajská televízia JOJ 24 svojim divákom Volebnú encyklopédiu Slovenska. Touto reláciou začne JOJ 24 svoje špeciálne vysielanie zamerané na predčasné voľby u nás. Volebná encyklopédia Slovenska má ambíciu pomôcť divákom zorientovať sa v náročnej predvolebnej situácii, vysvetliť všetko podstatné, čo by o voľbách mali vedieť a priniesť čo najviac informácií, ktoré môžu využiť v rozhodovaní pri volebných urnách. Toto špeciálne volebné vysielanie odštartuje exkluzívnym prieskumom volebných preferencií agentúry AKO, s ktorou TV JOJ a JOJ 24 dlhodobo spolupracujú.


Každý deň po Novinách o 12tej sa v 15-minútovej relácii diváci dozvedia, čo si Slováci myslia o zásadných spoločenských témach – pôjde o dáta z prieskumu AKO. Odpovede respondentov doplnené o názory osobností zo spoločenských oblastí bude v štúdiu komentovať výkonný riaditeľ agentúry AKO Václav Hřích spolu s niektorým z moderátorov. Reláciou budú divákov sprevádzať moderátori Analýz 24 a Jana Krescanko Dibáková.


Súčasťou Volebnej encyklopédie Slovenska bude vkaždej spravodajskej hodine JOJ 24 kvíz, krátke vzdelávacie okienko pripravované vspolupráci s Ústrednou volebnou komisiou.


Voľbám bude venované aj obľúbené Bez komentára, ktoré JOJ 24 vysiela pred každou celou hodinou. V priebehu dvoch minút postupne predstavíme zoznam všetkých kandidátov jednotlivých politických strán ahnutí a zverejníme päť najdôležitejších bodov ich predvolebného programu.


Moderátorka Lenka Ježová v relácii VOĽBY NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH bude priebežne mapovať prezentáciu kandidátov a strán v digitálnom priestore.


Od druhého augustového týždňa sa na obrazovky TV JOJ a JOJ 24 vracia aj
dvojica politických diskusných relácií Na hrane a ANALÝZY Na hrane
s moderátorkou Janou Krescanko-Dibákovou.


Pred voľbami pripravuje JOJ 24 päť politických debát. Prvé tri odvysiela exkluzívne vždy v nedeľu - 3.9.2023, 10.9.2023 a 17.9.2023 o 20:10. Prvá debata vytvorí priestor pre kandidátov umiestnených na posledných priečkach volebných listín, v druhej sa stretnú najmladší kandidáti a v tretej dostanú priestor ženy. Do posledných dvoch veľkých predvolebných diskusií budú pozvaní lídri strán. TV JOJ aJOJ 24 predstavia 20.9.2023 preferenčne slabšie strany, 21.9.2023 budú účastníkmi diskusie lídri preferenčne silnejších strán. O menách pozvaných lídrov sa rozhodne na základe posledného aktuálneho predvolebného prieskumu agentúry AKO. O konkrétnom počte účastníkov v štúdiu sa v prípade oboch relácií rozhodne na základe celkového počtu strán so šancou dostať sa do parlamentu.

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram