Ranné noviny oslavujú piate narodeniny!

Čas beží rýchlo a my si to uvedomujeme najviac pri výročiach. V nedeľu oslávia naše Ranné noviny svoje piate narodeniny!

Televízia JOJ sa pred piatimi rokmi 12. marca 2018 vrátila k rannému vysielaniu a ponúkla divákom Ranné noviny. Tento spravodajsko-publicistický formát sa stal u divákom mimoriadne obľúbený a za päť rokov svojho vysielania si už mnohí nedokážu bez neho predstaviť svoj začiatok dňa. Každé pracovné ráno vrátane letných dní prinášajú profesionálni meteorológovia informácie o aktuálnom počasí, ranné vysielanie ponúka tiež najnovšie informácie z diania na Slovensku a v zahraničí, ale aj zo športu, či zo života domácich a zahraničných celebrít. Okrem spravodajských tém sa moderátori venujú informáciám a udalostiam aktuálne rezonujúcim v spoločnosti. Ranné Noviny dávajú veľký priestor hercom, výtvarníkom, módnym návrhárom, lekárom, vedcom, špičkovým odborníkom, spisovateľom či spevákom a kapelám, častokrát aj takým, ktoré ešte len začínajú a nedostali zatiaľ priestor v iných televíziách. Pravidelne prinášame rozhovory so slovenskými športovcami ale aj Slovákmi, ktorí prerazili v zahraničí a sú dôkazom toho, koľko talentov má naša krajina. Súčasťou vysielania sú aj exkluzívne rozhovory s našimi, ale aj zahraničnými celebritami. Thomas Puskeiler aktuálne napríklad mapuje priamo z Los Angeles udeľovanie Oscarov ako vyslanec jedinej slovenskej televízie.


„Veľmi sa teším, že si Ranné Noviny našli svojich pravidelných divákov, ktorí s nami vstávajú o 6:15. Už 5 rokov pre nich pripravujeme ranné vysielanie a to vzniká vďaka výbornému tímu ľudí. Súčasťou Ranných novín sú aj všetci kolegovia zo spravodajstva televízie JOJ vrátane regionálnych redaktorov, a tiež naši diváci, ktorí nám posielajú veľa tipov na reportáže alebo zaujímavých hostí. Na našej relácii pracuje veľké množstvo skvelých ľudí, ktorí milujú svoju prácu a verím, že to diváci pri obrazovkách aj cítia. Aj vďaka nasadeniu a energii mojich kolegov sú Ranné noviny presne tou reláciou, ktorú si diváci tak obľúbili. Všetko najlepšie Ranné Noviny,” hovorí Matej Strcula, šéfdramaturg relácie Ranné noviny.

Pri prvom okrúhlom výročí si moderátori zaspomínali na to, aké bolo ich úvodné vysielanie.
“Prvé vysielanie sme rozbiehali my s Brunom. Boli sme pripravení, keďže sme predtým poctivo skúšali tzv. vysielaním do steny, teda ako naozaj, len to nešlo do éteru. Aj tak sme pri prvom vysielaní mali trému, keď sme si to pozreli s odstupom času, bavili sme sa na tom, ako sme hovorili nahlas a ako bolo vidno na nás to napätie. Bolo to vzrušujúce. Spomínam si, ako som sa počas príspevku rozhliadala po štúdiu a bola som vďačná, že robím túto prácu v tomto tíme. Zostalo mi to dodnes,“ spomína si na svoje úplne prvé vysielanie Bibiana Ondrejková.
Bruno Ciberej si za začiatok ranného vysielania spomína takto: „Ťažko povedať, či je to vekom alebo tým, že už to bolo celkom dávno a ešte stále vysielame… Prvé vysielanie nebolo niečo, čo sa zrazu stalo a zjavne prebehlo hladko, lebo inak by sa to asi niekde uchovalo. (smiech) Len viem, ze prvé vysielanie som začínal časovým údajom “je 6:15” a takto sa hlásim až doteraz z každého vysielania, ktoré robím, bez zmeny. Prvému vysielaniu predchádzali mesiace castingov a príprav, prestriedalo sa pri skúškach veľa ľudí a ešte pred vysielaním naživo na Slovensko, sme skúšali vysielanie tzv. “do steny.” Tvárili sme sa, že vysielame, signál však zostal len na chodbách JOJky. Pre mňa sú Ranné noviny jeden zo splnených snov. Milujem informácie podané odľahčene a prístupnejšie.“


Prvé vysielanie Aleny Stračiakovej bolo trochu adrenalínové. „Moje prvé vysielanie začalo celkom bizarne. Ráno po mňa mal prísť taxík, ale z nejakého dôvodu ho večer zrušili a tak mi produkcia písala, že po mňa posielajú náhradný odvoz. Ja som si tú správu ale neprečítala, z nejakého dôvodu som si ju nevšimla. A tak, keď som o štvrej ráno vyšla pred vchod čakať taxík, pristavila sa pri mne biela dodávka. Chlapík z nej vystúpil, otvoril dvere a hovorí, že ma odvezie. Ja som si ako milovníčka “true crime” povedala, že ani náhodou nenastúpim do bielej dodávky, k človeku, ktorého nepoznám, a tak som zdrhla do vchodu, zamkla a volala produkcii. Našťastie som mala aspoň toľko rozumu, že som hneď nevolala políciu. Asi vám je jasné, že nikto sa ma uniesť nechystal a že pán je od nás z JOJky a bol to ten spomínaný náhradný odvoz. Takže prvého vysielka som sa dožila. A tie pocity boli ako pred prvým rande. Dlho sa na to pripravujete, veríte že sa budete páčiť a ak aj nie, že si aspoň nespravíte hanbu. Po vysielaní som vedela, že z mojej strany iskra preskočila a tak som len v kútiku duše dúfala, že sa budeme môcť ešte stretnúť. Nuž a zrazu som s Rannými novinami prepojená 5 rokov. A je to pekný vzťah.“


„Prvé vysielanie Ranných novín bolo len na vnútornom okruhu televízie, ďaleko pred prvým vysielaním pre diváka. Tie vysielania v rámci tréningu boli niekedy veľmi zábavné, niekedy vážne, s témami a informáciami, ktoré mali diváka osloviť,
niekedy s hudbou a spevom. Jednoducho tak, ako je pestrý život, tak sú pestré aj Ranné noviny. Ibaže už nie pre vymysleného diváka, ale skutočného, ktorý si nás ráno zapne a zapína pravidelne, číta tieto riadky. Za každú chvíľu s nami mu ďakujem a teším sa z toho,“ hovorí Dodo Kuriľák.


Ranné noviny sa už päť rokov tešia diváckej priazni. Za posledný rok každým svojím vydaním v priemere zasiahli až 185-tisíc divákov (AvRch). Od svojho prvého vysielania Ranné noviny zasahujú každý pracovný deň v priemere až takmer 200-tisíc divákov (AvRch). 24. marca 2020 zasiahlo ranné vysielanie až rekordných 320-tisíc divákov (AvRch).

Ďakujeme vám za vašu priazeň! Oslavujeme S VAMI!

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram