Prichádza JOJ Svet – slovenská dokumentárna stanica

Najväčšia mediálna skupina JOJ Group predstavuje novú, deviatu televíznu slovenskú stanicu a celkovo štrnástu vo svojom portfóliu, ktorej vysielanie odštartuje o pár dní.

JOJ Svet prinesie najlepšie a najnovšie dokumenty z celého sveta v slovenskom jazyku. Ponúkne bohatý výber pôvodných slovenských aj partnerských medzinárodných dokumentov od renomovaných domácich a zahraničných tvorcov. Obsah stanice bude zároveň súčasťou streamovacej platformy JOJ play. V balíku Premium si užívatelia budú môcť nájsť všetky dokumentárne tituly.

Tematická stanica s dokumentárnym zameraním (tzv. factual entertainment) bude postupne dostupná slovenským domácnostiam – predplatiteľom jednotlivých satelitných, káblových, IPTV a OTT operátorov. JOJ Group s potešením môže oznámiť, že Slovak Telekom, jeden z najväčších slovenských operátorov, ponúkne svojim zákazníkom stanicu JOJ SVET ako prvý. Vysielanie odštartuje už 15. augusta.

„Som hrdý, že práve televízia JOJ obohatí programovú ponuku o divácky žiadaný dokumentárny kanál, ktorý prinesie široké spektrum žánrov, priestor pre domácich tvorcov aj očakávanú pridanú hodnotu v podobe náučných programov," uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.
JOJ Svet bude vysielaná len na slovenskom trhu a v programe ponúkne slovensky komentované najnovšie dokumenty s najrôznejším tematickým zameraním, ktorých rok výroby nebude starší ako 2011.

Z ponuky najnovšej stanice si vyberie naozaj každý – diváci všetkých vekových kategórií a s rôznymi záujmami či záľubami – od prírody cez históriu, politiku, spoločenské vedy, astronómiu, vesmír až po minulé aj súčasné trendy a pohľady nielen do dejín, ale aj do budúcnosti. Zároveň už dnes JOJ vyrába v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými tvorcami svoje vlastné dokumentárne série, ktoré exkluzívne predstaví divákom televízie JOJ Svet.

„Verím, že JOJ Svet bude zmysluplnou televíznou stanicou, ktorá prinesie radosť, pohodu, oddych, informácie, nové fakty. Osobne ma láka spolupráca a podpora slovenskej dokumentárnej tvorby, či už spolupráca s významnými menami slovenského dokumentu, alebo so študentmi, ktorých tvorba si zaslúži pozornosť,“ hovorí Martina Cyprichová, šéfka pripravovanej stanice JOJ Svet.

Programová ponuka najmladšej stanice z portfólia JOJ Group je zostavená z takých titulov ako: Katastrofy v priamom prenose, (Destruction Decoded), rok výroby 2022, Top 10 skvosty architektúry, (Top 10 the Art of Architecture) rok výroby 2016, Prísne tajné projekty UFO: Odtajnené (Top Secret UFO Projects: Declassified), rok výroby 2020, Najväčšie tajomstvá a záhady (Top 10 Secrets & Mysteries), 2016, Zbrane ríše zvierat (Animal Armory), 2016, Prežiť v divočine (Survive the Wild), 2016, Hitlerovo zlato (Hitler's Gold), 2020, CIA vs. Bin Ládin (First In: CIA vs. Bin Laden. 2021 a podobne.

Z domácej a českej tvorby bude JOJ Svet vysielať napríklad diela spisovateľky a dokumentaristiky Veroniky Homolovej Tóthovej, ktorá nakrútila 15-dielny dokumentárny seriál o ľuďoch, ktorí prežili nacistické alebo komunistické prenasledovanie, väzenie a lágre snázvom Neumlčaní, alebo celovečerný dokumentárny film Atentát na Heydricha: príbeh Jozefa Gabčíka a Jána Kubiša.
Pre milovníkov cestovania po Slovensku a okolitých krajinách sú pripravené cestopisy V karavane po Slovensku s Daliborom Gondíkom (rok výroby 2022) a V karavane po Maďarsku s Vicou Kerekes (2023).

Tím tvorcov JOJ Svet sa zároveň vsúčasnosti podieľa na tvorbe zahraničných adomácich dokumentárnych cyklov. Za všetky spomenieme tituly Hitlerové tajné misie a Aliens files.

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram