Novinárska cena pre reportéra televízie JOJ!

Nadácia otvorenej spoločnosti včera udelila Novinárske ceny za rok 2022. Oceneným bol aj reportér televízie JOJ – Rastislav Striško. Novinársku cenu od Nadácie otvorenej spoločnosti získal už tretíkrát.

Víťazom kategórie Audiovizuálna žurnalistika – reportáž sa stal v 19. ročníku Novinárskej ceny reportér televízie JOJ Rastislav Striško so sériou reportáží pod názvom Cesta do oslobodeného Chersonu.

Rastislav Striško pracuje na Ukrajine od začiatku ruskej invázie a za ten čas odtiaľ priniesol takmer sto reportáží, čo predstavuje približne päť hodín odvysielaného času. Reportér televízie JOJ aj naďalej pracuje na reportážach z Ukrajiny, aby mali diváci vždy dostupné a objektívne informácie priamo z aktuálneho diania.

„Mám neuveriteľnú podporu od šéfa spravodajstva a programu Rolanda Kubinu a televízie, bez ktorej by sa mi vo vojnových oblastiach Ukrajiny pracovalo oveľa zložitejšie. Dokumentovanie vojny u našich susedov je novinárska povinnosť. Ak by bola vojna na Slovensku, chcel by som, aby u nás boli všetci novinári sveta. Ukrajinci cez novinárov vedia, že sme v tom utrpení s nimi a neskutočne si to vážia,“
hovorí reportér televízie JOJ Rastislav Striško.

Rastislav Striško získal prvú Novinársku cenu za daňovú kauzu Čierna labuť, druhú za Utečeneckú krízu. Toto je jeho tretie ocenenie.

Televízia JOJ i televízia JOJ 24 vo svojich spravodajských formátoch denne prináša aktuálne témy, reportéri sa zaoberajú aj dlhodobými kauzami, či pripravujú série reportáží. Aj vďaka ich nasadeniu majú diváci vždy objektívne informácie z overených zdrojov.

Do 19. ročníka Novinárskej ceny bolo prihlásených 480 príspevkov, ktoré hodnotilo 13 porôt. V rámci súťaže tento rok dominovali predovšetkým témy vojny na Ukrajine, menšín, rodovej nerovnosti a LGBTI+. Príspevky z investigatívnej žurnalistiky odhalili závažné kauzy, porotu tiež zaujali aj materiály z regiónov.

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram