Ján Mečiar dostal významné ocenenie od SAV

Slovenská akadémia vied oslávila významné jubileum apri tejto príležitosti udelila ocenenia viacerým vedcom a propagátorom vedy. Práve v kategórii Propagátor vedy bol ocenený aj moderátor televízie JOJ Ján Mečiar.

V piatok 23. júna, pri príležitosti 70. výročia Slovenkej akadémie vied, udelil jej predseda Pavol Šajgalík ocenenia a pamätné medaily kolektívom a osobnostiam. V priestoroch Slovenského národného divadla si ich prevzali osobnosti a kolektívy, ktoré sa zaslúžili o rozvoj vedy na Slovensku.

Ocenil aj osobnosti v kategórii Popularizátor vedy. Medzi nimi bol aj moderátor televízie JOJ Ján Mečiar, ktorý sa vede a technike venuje dlhodobo. Pre televíziu JOJ pripravuje reláciu Spektrum, ktorú diváci môžu vidieť v Ranných novinách a pre televíziu JOJ 24 nakrúca samostatnú reláciu Spektrum 24. Ján sa vede venuje aj v 24 podcaste, kam si pozýva zaujímavých hostí z tejto oblasti. V minulosti približoval vedu poslucháčom v rozhlasovom éteri.


„Teším sa a beriem to ako veľkú poctu. Toto ocenenie vnímam ako potvrdenie toho, že to možno robím aspoň trochu dobre,“ povedal ocenený moderátor Ján
Mečiar.

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram