Cena za dabing

Uplynulý týždeň sa v Českej republike udeľovali prestížne Ceny Františka Filipovského za dabing. Kúzelný prsteň za najlepší detský dabing získala Stella Herfortová za film, ktorý bol dabovaný pre stanicu JOJ Cinema.

Na tohtoročnom udeľovaní cien Františka Filipovského za dabing získala JOJ Group ocenenie za detský herecký výkon vo filme Tajemná zahrada (Secret garden), ktorý bol v premiére prvýkrát odvysielaný 16.2.2021 na JOJ Cinema. Zvláštnu cenu poroty – kúzelný prsteň - za detský herecký výkon v dabingu do 15 rokov, ktorú udeľuje Herecká asociácia a garantom je Ondřej Kepka, si tento rok prevzala Stella Herfortová za rolu Mary (Dixie Egerickx) v spomínanom filme. Réžie dabingu Tajemnej zahrady sa zhostil Aleš Zbořil a pre JOJ Group ho vytvorila Brněnská soukromá televize.

JOJ Group už tradične získava ceny za dabing na rôznych prestížnych podujatiach. Najväčšia slovenská televízna skupina považuje investície do kvalitného dabingu za jednu z najdôležitejších investícií v rámci rozvoja televízneho priemyslu. Mnohé ocenenia dabingu dokazujú, ako úspešne dokázala JOJ Group túto oblasť rokmi umelecky a technologicky rozvíjať. Slovenský dabing nielen sprístupňuje slovenskému publiku zahraničné akvizičné tituly, ale zamestnáva obrovské množstvo televíznych profesionálov – hercov, režisérov, prekladateľov, scenáristov, technických pracovníkov a mnoho ďalších.

objavte viac tlačových správ

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram